24-urni tek Irdning/Worscach- Lojze Primožič zmagal

Lojze je danes ob 14 uri začel teči na 24 urni preizkušnji v Avstriji. Ker sam zaradi določenih problemov v mojem piskru nisem mogel iti z njim, ga bom spremljal na REZULTATIH V ŽIVO .  Po 5 urah je v vodstvu s pretečenimi 56.8km. Drugouvrščeni Gabriel Josef zaostaja dobrih 6km, tetji Franz Sack pa 8km. Lahko se ga pa vidi tudi na spletni kameri. Trenutno pada tam dež, Lojze pa ima oblečene črne hlačke in plav klubski dres. Pogoji so zaenkrat njemu v prid.

20:30, Lojze prvi, 73km, drugi Gabriel Josef 67km. Lojze teče v rokavčkih, ne plavalnih, kolesarskih, kar pomeni, da mu ni vroče. Spet pada dež, vmes je sijalo sonce. Nestanovitno vreme je.

22:46,  prednost Lojzeta je narasla na 8.7km. Tele nočne urice mu bo krajšal koncert neke domače skupine, ki igra v ciljni areni. Bo pa na daljavo bolj zadovoljen s tem

Ima pa Lojze trenutno pretečenih 97.3km. Počakam do 100, potem pa spat.

23:04 Evo. Lojze je po 9 urah in 4 minutah pretekel 100 km. Je pa sedaj za njim Pfandlbauer Andreas 4km.

7:03 V toplem jutru je Lojze še vedno prvi. V nogah ima že 170 km. Drugi Gabriel Josef zaostaja 10 km. Do konca ima še 7ur.

12:56 Uro in 4 minute pred koncam tekme lahko Lojzetu za zmago zavrtimo še njegov nekdaj najljubši komad

Njegova prednost pred drugouvrščenim Pfandelbauer Andreasom znaša 13 km.Kar bi zadostovalo za zmago tudi če Lojze neha teči. Vendar, kot ga poznamo, bo do konca mislil da ga nasprotnik lahko ujame in bo še pospešil do konca. Deklete s prizorišča sicer pravijo, da je utrujen, kar pa že skoraj mora biti. Sigurno pa so nasprotniki še bolj. Čestitke za zmago.

14:00 Tekma končana. Lojze je premočno zmagal. V 24 urah je pretekel 227.29 km. Drugi Pfandelbauer Andreas 220,50 km, tretji Bergmann Heinz pa 220.11km.